if ('undefined' != typeof jQuery) document._artxJQueryBackup = jQuery; jQuery.noConflict(); if (document._artxJQueryBackup) jQuery = document._artxJQueryBackup;

NIEPUBLICZNE

PRZEDSZKOLE-DZIECIAKI.PL

Siedziba przedszkola

Zajęcia Podstawowe

W ofercie przedszkola, która zawiera się w czesnym i za którą rodzice dodatkowo nie płacą zawierają się takie zajęcia jak:

• język angielski,
  • rytmika,
  • religia (po uprzedniej deklaracji rodzica),
  • logopedia,
  • zajęcia teratralne,
  • elementy języka migowego.

ANGIELSKI –   Mgr Lidia  Kniaź

mini-DSC 0247
   Program English @ Musical Babies śpiewający język angielski, którego celem jest już nie tylko osłuchanie się z językiem, lecz poznanie w sposób aktywny słów, zwrotów, rymowanek i piosenek angielskich. Materiał podzielony jest na bloki tematyczne (np. kolory, liczebniki, zwierzęta domowe, pojazdy, etc.), dodatkowo rozwijające wszechstronne umiejętności z innych dziedzin niezwiązanych bezpośrednio z nauką języka obcego, tj. z zakresu muzyki, rytmiki czy motoryki małej. Każde zajęcia mają określone składowe, co jest niezwykle ważne w edukacji małych dzieci, ze względu na zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa i rutyny. Jest bardzo dużo ruchu i muzyki. Dzieci uczą się nie zdając sobie z tego sprawy, przez "kontrolowaną" i twórczą zabawę. Procesowi poznawczemu zawsze towarzyszy bardzo dużo ruchu i muzyki. Na każdych zajęciach wykorzystywana jest bogata i zróżnicowana gama autorskich materiałów dydaktycznych.

RYTMIKA – Dr Marek Gągola

mini-DSC 0244
   Literaturoznawca, nauczyciel, muzyk, instruktor harcerski. Autor szkoleń z zakresu nauki śpiewu i operowania żywym słowem. Absolwent KUL i Państwowej Szkoły Muzycznej im. T.Szeligowskiego w Lublinie w klasie śpiewu solowego. Współtworzy lubelską formację Irishband, współpracował z zespołem Sauin. Odnajduje się w bardzo różnych gatunkach muzyki. Podczas zajęć muzycznych dla najmłodszych uczy przedszkolaki uważnego słuchania jak również odważnej prezentacji śpiewu, pląsów i gry na instrumentach.
Muzyka odgrywa wielką rolę w kształtowaniu charakteru człowieka, jego usposobienia, ma wpływ na wiele sfer rozwoju człowieka. W naszym przedszkolu przykładamy wielką wagę do rozwoju dzieci w tej dziedzinie, dlatego dwa razy w tygodniu odbywa się rytmika. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie umiejętności kojarzyło się dziecku z przyjemnością. Rytmika to ruch, śpiew, gra na instrumentach. Dzieci  uczą się piosenek, tańców, grają na instrumentach perkusyjnych, poznają rytmy, co ma olbrzymi wpływ na naukę czytania i pisania. Miło popatrzeć na ich radosne i przejęte twarze a rozumiemy, że każde dziecko ma potrzebę ruchu, aktywności, twórczości. Staramy się, aby dzieci pokochały muzykę, były na nią wrażliwe a kto wie może nasze  dzieci zostaną w przyszłości nie tylko miłośnikami muzyki, ale również jej twórcami?

RELIGIA - Mgr Marta Sienkiewicz

mini-DSC 0302

Teolog po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, osoba młoda, zaangażowana, bardzo ciepła, jej spokój a jednocześnie konsekwencja kojąco wpływają na dzieci, które chętnie słuchają wyjaśnień na temat prawd wiary. Na życzenie rodziców w naszym przedszkolu prowadzone są lekcje religii dla chętnych dzieci. Zajęcia odbywają się techniką interakcyjną, dzieci nie słuchają wykładów, ale bawią się, uczą piosenek, rozmawiają, rysują, dużo się śmieją. Założeniem programu jest pomoc dziecku w kształtowaniu podstaw do życia radosną i ufną wiarą. Celem programu jest kształtowanie w dziecku pozytywnego obrazu: samego siebie, świata, Boga. Realizacja programu ma sprzyjać budowaniu systemu wartości opartego na Ewangelii i odnajdywaniu przez dziecko swojego miejsca w rodzinie i otoczeniu.

LOGOPEDIA - Mgr Katarzyna Torój

paniKatarzyna

Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej kierunek Neurologopedia oraz studia magisterskie, na kierunku Filologia polska – specjalność logopedyczna. Pani Katarzyna posiada doskonałe podejście do małych dzieci, ma także duże doświadczenie w prowadzeniu terapii logopedycznej oraz w pracy z dziećmi i młodzieżą.
W naszym przedszkolu troszczymy się o rozwój mowy dziecka dlatego też zajęcia logopedyczne należą do zajęć podstawowych. Pani logopeda na początku roku dokonuje przesiewowych badań wymowy po czym rodzice dostają informację na temat rozwoju mowy poszczególnych dzieci oraz ewentualnych wad mowy.  Terapia logopedyczna jest prowadzona w formie zabaw i ćwiczeń.

Zajęcia teatralne:

Zajęcia teatralne mają na celu rozbudzenie kreaywności u dzieci, uwrażliwienie na piękno słowa mówionego oraz bogacenie czynnego słownictwa dzieci. Nasze przedszkolaki dzięki tym zjęciom udoskonalą pamięć oraz wyrobią w sobie śmiałość i odwagę. Jedną z form zajęć teatralncyh będą gry i zabawy parateatralne, które pomogą wyzwolić aktywność ruchową i pantomimiczną u dzieci.

Elementy języka migowego:

Głównym celem tych zajęć jest rozwój koordynacji wzrokowo-motorycznej oraz szybkie zapamiętywanie pisowni liter. Dzieci poczas różnych gier i zabaw będą ćwiczyć sprawność palców, mięśni dłoni oraz nadgarstka co wspomoże rozwój manualny rąk u naszych maluchów.