Andrzejki

W piątek 28.11.14 r. w naszym przedszkolu działy się niesamowite rzeczy... W myśl tradycji odbyły się zwyczajowe Andrzejki, a że jest to czas magiczny, choć postrzegamy go z przymrużeniem oka, Pani Ania, czary mary, zamieniła się w Czarodziejkę z Łysej Góry, która bawiła się z dziećmi w przepowiadanie przyszłości, wróżby i tradycyjne zabawy.

andrzejki

Dzieci miały mnóstwo radości podczas zabaw z balonikami, w każdym baloniku krył się obrazek przedstawiający jakiś zawód, dzieci losowały baloniki i wydobywały obrazki z wnętrza, odgadywały zawody, układały buciki do wyjścia i przewidywały, kto w przyszłości pojedzie pierwszy w daleką podróż.

andrzejki1

Zabaw było co niemiara i nikt by nie byłw stanie ich wymienić w krótkim czasie, były zabawy z mydlanymi bańkami i tańce i wróżby o pomyślności i szczęściu. Również Motylki bawiły się w ten andrzejkowy dzień. Radości było mnóstwo i dobra zabawa gościła szczególnie tego dnia w przedszkolu. Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały na wszystkie czarodziejskie zabawy i żałowały, że andrzejki są tylko raz do roku...

andrzejki12andrzejki123