if ('undefined' != typeof jQuery) document._artxJQueryBackup = jQuery; jQuery.noConflict(); if (document._artxJQueryBackup) jQuery = document._artxJQueryBackup;

NIEPUBLICZNE

PRZEDSZKOLE-DZIECIAKI.PL

Siedziba przedszkola

Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia

   25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, w 2002 roku. Sto lat wcześniej prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta.

dzienMisia

   Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek, a ten uszył kilka misiów, które okazały się fenomenem. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

dzienMisia1

   W naszym przedszkolu tego dnia dzieci przyniosły swoje misie a każdy z nich był wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny. Do tego w każdej z grup odbyło się wiele zabaw, dzieci rysowały misie, wycinały misie, bawiły się z misiami i opowiadały o nich. Opowiadały między innymi o tym, że miś pomaga, można go przytulić, można mu się wyżalić. Dzieci kochają misie a misie kochają dzieci.